آموزش ساخت تور مجازی یا سفارش تور مجازی؟

یکی از سوالهایی که بسیاری از کارفرماها از من سوال می کنند این است که آیا با توجه به حجم کارشان ( زیاد ) برای تولید تور مجازی بهتر است آموزش ساخت تور مجازی ببینند و یا آن را به متخصص ها در این زمینه بسپارند ؟!

قبل از پاسخ به این سوال باید گفت که عکاسی ۳۶۰ درجه و ساختن تور مجازی و درست کردن تصایر سه بعدی یکی از روشهای تبلیغاتی است که در ایران به تازگی در حال شکل گرفتن است و مردم و صاحبان مشاغل کم کم به سمت این تکنولوژی کشیده میشوند چرا که برای اینکه یک مکان را بتوان با تمامیت آن به مخاطبان شناساند استفاده از تور مجازی بهترین راه است .
حال به سراغ پاسخ دادن به سوال بالا میپردازم :
آموزش تور مجازی یا سفارش به متخصص ها ؟ باید بدانید که شما چه چیز میخواهید و هدفتان از ساختن تور مجازی و عکاسی ۳۶۰ درجه چیست ؟ در چه حوزه ای فعالیت دارید ؟ چقدر کیفیت عکسها برایتان مهم است ؟ چقدر سرعت انجام کار برایتان مهم است ؟ خودتان به تنهایی کار میکنید و یا یک شرکت و تیم هستید ؟
پاسخ دادن به سوالات بالا بسیار به شما کمک خواهد کرد که باید کدام راه را در پیش بگیرید ، اول گفتیم گه هدفتان از ساختن تور مجازی چیست ، به طور مثال من شغلم عکاسی است ( محمد تبار مدرس عکاسی ) و زمانی که با بحث واقعیت مجازی و عکاسی ۳۶۰ درجه آشنا شدم به سراغ آن رفتم که این نوع عکاسی و ابزارهای آن را آموزش ببینم چرا که هدفم این بود تا از این راه و ساختن تور مجازی برای دیگران کسب درآمد کنم خب چرا که من عکاس هستم و باید این کار را خودم اجام دهم و در ادامه به یادگیری نرم افزارها پرداختم ولی راه دومی هم بود !
من میتوانستم به جای یادیگیری عکاسی ۳۶۰ درجه و نرم افزارهای ساختن تور مجازی به بازاریابی در این زمینه بپردازم و کار را به دیگر همکاران بسپارم و سود خود را بردارم ولی چرا من راه اول را انتخاب کردم ؟ سه  دلیل اول اینکه من عکاس بودم و باید خودم این نوع عکاسی  را می آموختم و دوم اینکه نمیتوانستم به دیگر همکاراران در خصوص کیفیت کار و اینکه آنها کاملا متوجه نوع کاری که من میخواستم بشوند یا نه اعتماد کنم و سوم اینکه با آموختن تور مجازی اگر قرار هم شد روزی کار را به دیگری بسپارم به راحتی متوجه درجه کیفیت کار آنها بشوم و زبان آنها را متوجه باشم و شاید هم کلاه سرم نرود و هم زبان مشترکی داشته باشم با آنها و در نهایت کار بهتری تحویل بگیرم .
بنابراین اگر هدف شما از ساختن تور مجازی کسب درآمد است باید آن را به صورت حرفه ای آموزش ببینید حتی اگر بعدا بخواهید کار را به فرد دیگری بسپارید و اگر صرفا میخواهید فقط مکان شغل خود را تور مجازی کنید و دیگر به سراغ تور مجازی نیایید بهترین حالت سپردن آن به فردی متخصص در این زمینه است  .

گفته شد در چه حوزه ای فعالیت دارید ، بسیاری کارشان تبلیغاتی است و یا مشاور املاک هستند و یا طراح وب سایت هستند و به نوعی نیازشان به ساختن تور مجازی بیشتر از یک بار است و باید برای مشتری هایشان تور مجازی بسازند خب دو نوع تفکر وجود دارد یکی اینکه میتوان با فردی متخصص قرارداد بست و کار را به او سپرد که خب البته کار بسیار حرفه ای تر و البته هزینه ها بالاتر خواهد رفت و حالت دوم اینکه میتوان خود فرد یا فردی از آن مجموعه عکاسی ۳۶۰ درجه و ساختن تور مجازی را بیاموزد و کار را انجام دهد که لازمه خرید لوازم و البته بسته های آموزش تور مجازی است که در طول زمان به صرفه تر خواهد بود شاید در زمینه شغلی مشاورین املاک و یا طراحان وب آموختن راه بهتری باشد  ، در همینجا به سوال سوم میرویم :

چقدر کیفیت عکسها برایتان مهم است : هدف اصلی در ساختن تور مجازی یک هتل یا یک رستوران و تمام مکانهایی که زیبایی دارند و میخواهند خودشان را نشان دهند این است که تمام زیبایی ها به چشم بیاید بنابراین کیفیت بسیار مهم است > و چه نوع عکاسی ۳۶۰ درجه ای کیفیت بسیار بالایی دارد ؟ > عکاسی با دوربین های حرفه ای Dslr و تجهیزات تخصصی عکاسی ۳۶۰ درجه  که خب در اختیار عکاسان حرفه ای و متخصصین است قاعدتا تهیه چنین تجهیزاتی برای یک بار انجام تور مجازی نمی تواند اقتصادی باشد و سفارش تور مجازی منطقی تر است ولی آیا روش دیگری برای عکاسی ۳۶۰ درجه نیست ؟ !
البته که هست ، دوربین های ۳۶۰ درجه که چندین سال است در زمینه فیلمبرداری ورزشی حضور داشتند این روزها با بالابردن کیفیت خود جای مناسبی بین عکاسان حرفه ای نیز باز کرده اند و روز به روز نیز در حال پیشرفت هستند و دور نیست زمانی که جای دوربین های Dslr را برای عکاسی ۳۶۰ درجه کامل بگیرند ! بعضی از این دوربین های ۳۶۰ درجه  قیمت مناسبی دارند و بسیار وسوسه کننده هستند برای خرید ولی نکته در کیفیت آنهاست که با قیمت کم نباید انتظار کیفیت بالایی داشته باشید و فکر کنید با خرید یک دوربین ۳۶۰ معمولی میتوانید مکان مورد نظرتان را عکاسی کنید و تور مجازی بسازید و دوربین هم میماند برای خودتان و استفاده های شخصی ! آنجاست که دربین را خریده اید و با کیفیت بسیار پاین آن روبرو شده اید و دوباره برای عکاسی باید پول پرداخت کنید !
باید بدانید که به قول مثل ایرانی ها که هرچه پول بدهی آش میخوری اینجا هم همین است و یک دوربین بسیار خوب ۳۶۰ گاهی قیمتی به اندازه یک دوربین Dslr  دارد و گاهی هم بیشتر و در بیاری از موارد این دوربین ها هم در اختیار افراد حرفه ای است ولی نکته این است هزینه عکاسی با انی دوربین ها پایین تر از حالت اول است و خب البته کیفیتی به مراتب پایین تر . بنابراین اگر هم میخواهید دوربین ۳۶۰ خریداری کنید دوربینی با کیفیت مناسب خریداری کرده و با تهیه آموزش نرم افزارها میتوانید خودتان اقدام به ساختن تور مجازی برای خودتان کنید … سرعت انجام کار >

سوال بعد این بود که سرعت انجام کار چقدر برایتان مهم است ، زمانی که خودتان کار خودتان را انجام دهیه به مراتب سرعت کار بیشتر خواهد بود تا زمانی که بخواهید با فرد دیگری هماهنگی کنید برای کار عکاسی ، پس آموزش تور مجازی  و تهیه یک دوربین ۳۶۰ خوب میتواند سرعت انجام کار را برای شما بالا ببرد ولی کیفیت احتمالا پایین میآید البته شاید شما بخواهید تمام لوازم عکاسی ۳۶۰ حرفه ای را تهیه نمایید و کیفیت کارتان را نیز بالا نگه دارید که این تصمیم شماست .

دوربین ۳۶۰ شیائومی دوربین با کیفیت با قیمت مناسب

خودتان هستید یا یک شرکت و یا تیم ؟ گاهی فردی خودش میخواهد کسب درآمد داشته باشد و به تنهایی کار کند و کسب و کاری مانند وب سایتهای آگهی و یا دایرکتوری داشته باشد و هزینه زیادی نیز انجام ندهد بنابراین آموزش تور مجازی شاید مناسب تر باشد برای شرکتها و تیم ها نیز اینکه فردی را در این زمینه آموزش دهند مناسب تر است چرا که تجهیزات برای آنها خواهد ماند و در طول زمان ارزش افزوده خواهد داشت .

نکته مهم اما آنجاست که زمانی که شما اقدام به آموزش میکنید باید بدانید که نباید انتظار داشته باشید در دفعات  اول کاری حرفه ای مانند فردی متخصص انجام دهید و حتما در دفعات اول کیفیت کارتان بالا نخواهد بود و خب این یعنی از دست دادن زمان ولی با سپردن کار به افراد متخصص انجام تور مجازی سریعتر به نتیجه خواهید رسید . هر کدام مزایا و معایبی دارند که باید سنجیده شده و تصمیم درستی گرفته شود . مثلا در حوزه مشاورین املاک تور مجازی تاریخ مصرف دارد و بیشتر به دنبال سرعت انجام و کیفیتی متوسط هستند بنابراین آموزش تور مجازی برای آنها بهتر است و بیشتر با خرید دوربین ۳۶۰ کارشان انجام میشود ولی برای یک شرکت دکوراسیون داخلی که میخواهد از نمونه های اجرا شده خودش تور مجازی تهیه کند کیفیت حرف اول را میزند بنابراین یا باید کار را برونسپاری کند و یا اگر به سراغ آموزش میرود باید کار را با دوربین حرفه ای جلو ببرد . بنابراین تصمیم ها باید با توجه به نیاز گرفته شود .

دوربین ۳۶۰ تتا زد وان یکی از بهترین دوربین های زیر هزار دلار

نمونه ای از تور مجازی عکاسی شده با دوربین حرفه ای Dslr و تجهیرات تخصصی

نمونه ای از تور مجازی عکاسی شده با دوربین ۳۶۰ ال جی

نویسنده : محمد تبار / مدرس عکاسی و تور مجازی

استفاده از این مطلب با ذکر نام کلیدک بلامانع است

Share on telegram
تلگــرام
Share on whatsapp
واتس اپ
Share on twitter
توئیتر
Share on google
گوگل پلاس
Share on facebook
فیسبوک

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

©تمامی حقوق این سایت متعلق به کلیدک است / kelidak.com