جذب فالوور واقعی و فعال اینستاگرام،حقیقت یا دروغ؟

شاید شما هم جزو افرادی باشید که کسب و کاری دارید و یکی از روش های تبلیغاتی شما اینستاگرام است که صفحه ای داشته باشید و در آن صفحه اقدام به معرفی محصولات و یا خدمات خودتان بکنبد .
به طور حتم یکی از اهداف هر فردی در شغل خود رسیدن به مشتریان بیشتر و افزایش فروش خواهد بود و در اینستاگرام نیز به دنیال جذب فالوور بیشتر برای دیده شدن بیشتر و خب افرایش فروش . ولی واقعا این امر چگونه اتفاق می افتد ؟!
باید دید شما اینستاگرام را برای چه هدفی راه اندازی کرده اید ، آیا میخواهید صرفا صفحه ای به عنوان شبکه اجتماعی شغلتان برای تعامل با مشترین داشته باشید و یا میخواهید در جهت فروش بیشتر و جذب مشتریان جدید در فضای اینستاگرام تبلیغ کنید .
اگر هدف شما صرفا تعامل با مشتریان خود است و میخواهید گاهی اوقات محصولات و خدمان خود را معرفی نمایید کافی است که صفحه اینستاگرام خود را به مشتریان خو معرفی کنید و آنها نیز از آنجایی که مشتری شما هستند صفخه شما را دنبال خواهند کرد و قاعدتا شما نیز اب توجه به تعداد مشنریان خود قالوور خواهید داشت و روند جذب فالوور جدید نیز به آرامی مسیر خود را طی خواهد کرد ، ولی اگر هدف شما از بودن در اینستاگرام هم تعامل با مشتریان قدیمی و هم جذب مشتریان جدید است حتما به این فکر می افتید که باید تعداد فالور های شما افزایش یابد تا بتوانید خود را به افراد بیشتری معرفی نمایید !

در این میان حتما به افراد و سایتهایی میرسید که به شما قول افزایش فالوور و آن هم از نوع ایرانی و واقعی و گاهی فعال نام میبرند ولی آیا واقعا راست میگویند ؟!
بگذارید در ابتدا به نوع فعالیت و نوع ثبت نام در اینستاگرام بپردازیم : برای داشتن یک صفحه اینستاگرام شما باید یک ایمیل و یک شماره موبایل داشته باشید تا بتوانید حساب کاربری خود را تائید کنید تا اینستاگرام متوجه شود که شما یک ربات نیستید . و بعد از آن اقدام به کامل کردن صفخه پروفایل خود میکنید و اگر دوست داشتید پست هایی را در صفحه خود قرار میدهد و استوری میگذارید و فعالیت میکنید ، ولی اکثر افراد فقط عکسها و مطالبی که برای افراد نزدیکشان و یا صفحات تخصصی است را لایک میکنند و یا کامنتی میگذارند و حدود ۸۰ درصد عکسها و فیلمها را اصلا لایک نمیکنند !
پس میبینید که بیشتر افراد واقعی اینستاگرام را دنیال میکنند ولی لزوما فعال نیستند . حالا فرض کنید که شما میخواهید یک صفحه را دنبال کنید ( فالو کنید ) قاعدتا داخل صفحه میشوید و مطالب آن را میبینید و در صورتی که مطالب داخل صفحه شما را جذب کند و یا با تخصص شما هماهنگ باشد آن صفحه را فالو میکنید در این صورت به احتمال زیاد بیشتر  مطالب آن صفحه را نیز لایک خواهید کرد پس اکنون متوجه شدیم که یک فالوور فعال کسی است که با تصمیم خود صفحه شما را دنیال کرده و در مطالب شما فعال خواهد بود .
حتا شما اقدام به خرید فالوور فعال میکنید آن هم ۱۰ یا ۲۰ هزار تا و این یعنی اینکه ۲۰ هزار نفر صفحه شما را باید ببینند ، تصمیم بگیرند و شما را فالو کنند ! آن هم در ۲۴ تا ۴۸ ساعت ! آیا چنین چیزی عملی است ؟ بعله اگر سایتی باشد که بتواند به ۳۰ هزار نفر دسترسی داشته باشد و صفحه شما را به آنها نشان دهد شاید ۲۰ هزار تای آنها تصمیم بگیرند شما را فالو کنند آن هم با تصمیم خودشان ! ولی میدانیم که اینچین نیست .

در بیشتر سایتهای فروش فالوور در حقیقت تعداد زیادی ایمیل توسط ربات ساخته میشود و تعداد زیادی صفحه در اینستاگرام درست میشود ( تا اینجا میشد فالوور فیک یا دروغی ) حال برای تمامی حسابها نام کاربری و تعدادی عکس و پست نیز درست میشود و قاعدتا تمامی آنها حال و هوای ایرانی نیز دارند ( میشود فالوور ایرانی ) حال این اکانت ها را برای اینستاگرام تایید میکنند و به نظر اکانت میشود واقعی با یک عکس در پروفایل ( میشود فالوور واقعی ) ولی هیچکدام فعال نخواهند بود چرا که بعد از این مراحل به امان خود رها میشوند و اصلا انسانی پشت انها نیست تا فعالیت کند تا تصمیم بگیرد که شما را فالو بکند یا نه … بعد از مدتی نیز تعدادی از همینها که شما را فالو کرده اند یه همانصورت شما را آنقالو میکنند و شما تصور میکنید که خب حتما واقعی بوده که مرا آنفتلو کرده است .

بنابراین صفحه شما دارای ۲۰ هزار فالوور است که واقعا وجود دارند ولی انسانی پشت انها نیست در حقیقت فروشندگلن دروغ نمیگویند اکانتها همه واقعی هستند و تایید شده ولی انسانی پشت آنها نیست تا فعالیتی انسانی داشته باشد .
بسیاری از ما میدنیم که تعداد فالوور ها دروغین است و شاید فقط ۱۰ درصد آنها فعال باشند ولی برای جلب اعتماد مشتریان اقدام به خرید فالوور میکنیم بدون اینکه فعالیتی در اینستاگرام داشته باشیم و فکر میکنیم صرف یک عدد ۱۵k  یا ۱۰۰k  که در آنجا درج شده فروشمان بیشتر خواهد شد ولی در بیشتر مواقع چنین نمیشود !

حال چه کنیم تا صفحه ما در اینستاگرام به صورت فعال در بیاید و فالوور هایش بیشتر شود  ؟

یکی از کارهای که باعث جذب فالوور میشود دادن تبلیغات صفحه در صفخاتی است که بازدید کننده زیادی دارند و مرتبط با شغل شما هستند ، این کار باعث دیده شدن صفحه میشود و مطمن باشید افرادی که با تصمیم خودشان شما را دنبال کنند با شما خواهند بود .
باید در صفحه خود فعال باشد ، گاهی افراد میگویند چرا فعال باشم و وقت بگذارم در حالی که فقط ۳۰۰ نفر فالوور دارم ؟ این تفکری اشتباه است ! شما ۳۰۰ نفر فالوور دارید که تمامی آنها واقعی و انسان هستند ، حال فرض کنید همینها هم شما را نبینند ، ولی با فعال بودن شما همینها هر روز شما را خواهد دید و ختما شما را به دیگران معرفی خواهند کرد و این یعنی افزایش فالووری که روزی مشتری شما خواهد شد .
فعالیت در اینستاگرام یعنی چه : یعنی هر روز حداقل یک پست قرار دهید / چندین استوری بگذارید در روز / مطالب دیگران را لایک و گاهی کامنت بگذارید / ویدئو بگذارید / گاهی لایو بگذارید / و این کارها را هر روز انجام دهید و مطمئن باشید خود ایسنتاگرام نیز با دیدن فعلیت شما مطالب شما را در صفحه سرچ خود به نمایش در خواهد آورد و باعث رشد شما خواهد شد . این راه سخت است ولی مطمئن باشید که اگر بعد از ۶ ماه شما ۱۰۰۰ فالوور داشته باشید تمامی آنها واقعا حضور دارند و بدانید ۵ هزار فالوور هم دارید که فقط شما را فالو نکرده اند ولی شما را میشناسند .

بنابراین نتیجه میگیریم که شاید فالوور هایی که در اینترنت فروخته میشود اکانت های واقعی باشند ولی برای شما مشتری نمیشوند چون انسانی پشت انها نیست . پس لفظ فالوور واقعی میتواند درست باشد ولی فالوور فعال دروغی بیش نیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...