مرزداران تهران کجاست و بررسی محله مرزداران برای خرید خانه

بلوار مرزداران یکی از محله های غرب تهران محسوب میشود که از غرب ابتدای آن به خیابان اشرفی اصفهانی و از شرق انتهای آن به اتوبان شیخ فضل الله نوری می رسد .
بلوار مرزداران را از جنوب خیابان جلال آل احمد و از شمال اتوبان حکیم در بر گرفته است و به نوعی این بلوار در میان ۴ خیابان اصلی غرب تهران قرار گرفته است .

۱ : دسترسی عالی بلوار مرزداران :

به جرات میتوان گفت یکی از بهترین محله های غرب تهران که در منطقه ۲ شهرداری تهران نیز قرار گرفته بلوار مرزداران است ! چرا که دسترسی آن به ۴ خیابان اصلی غرب تهران باعث شده تا شما به راحتی از محدوده خارج شده و به شریان اصلی شهر وصل شوید .
از سمت غرب میتوان به خیابان اشرفی اصفهانی متصل شد و از آنها به فلکه دوم صادقیه و یا به سمت باغ فیض و یا میدان پونک حرکت کرد . از جنوب با متصل شدن به خیابان جلال آل احمد به راحتی میتوان به سمت مرکز شهر و میدان فاطمی حرکت نمود و از شرق با اتصال به اتوبان شیخ فضل الله نوری به راحتی میتوان به سمت جنوب تهران و یا شمال تهران و اتوبان های همت و حکیم رفت و از شمال نیز با وصل شدن به اتوبان حکیم به راحتی میتوانید به سمت شرق و غرب تهران حرکت کنید .
مهمتر از همه عبور اتوبان یادگار امام از میانه بلوار مرزداران است و به راحتی میتوان داخل اتوبان یادگار امام جنوب و یا شمال شد .
نکته بسیار مهم در این دسترسی ها این است که در بیشتر ساعات روز بلوار مرزداران دارای بار ترافیکی خوبی است و شما برای رسیدن به شریان های اصلی که گفته شد زیاد در ترافیک نخواهید ماند . بنابراین میتوان گفت دسترسی این محله عالی است .
شما برای اینکه پیاده بخواهید در بلوار جایی بروید کافی است خود را کنار بلوار برسانید و از آنجا سواری ها و تاکسی های بلوار شما را به ابتدای بلوار خواهند برد . همچنین دو ایستگاه متروی خط ۶ نیز در بلوار مرزداران است که این خود یکی از محاسن عالی این منطقه است .

۲: محله های بلوار مرزداران :

در بلوار مرزداران از ابتدای بلوار ( ابتدای خیابان اشرفی ) تا انتهای آن شاهد محله های مختلفی هستیم که هم از لحاظ نوع خانه ها و هم میزان قیمت با هم تفاوت دارند . در گذشته نه چندان دور به قسمت ابتدایی و میانه بلوار شهرک ژاندارمری و به قسمت انتهایی آن شهرک آزمایش گفته میشد که البته هم اکنون نیز برای آدرس دهی از این عناوین استفاده میشود .
در ابتدای بلوار مرزداران خیابان های ناهید و اباالفضل معروف هستند که میتوان گفت جزو قسمتهای معمولی بلوار محسوب میشوند و خانه های ساخته شده نیز خانه های معمول هستند و قیمت ها نیز کمتر از سایر قسمتهاست .
در میانه بلوار خیابان ابراهیمی و لاله که همه جور خانه ای در آنها میتوان یافت و قیمتها نیز کمی بیشتر میشود البته به خیابان لاله و البته بیشتر قسمت شمالی اتوبان حکیم شهرک هما نیز گفته میشود .
در قسمت شرقی بلوار ولی اوضاع کمی متفاوت است در قسمت جنوبی بلوار مرزداران خیابان های سرسبز و اطاعتی جنوبی و ایثار و آریافر هستند که میتوان خانه ها و نوع محله را با قسمتهای ابراهیمی و لاله هم رده دانست و گاهی خانه هایی قابل توجه نیز ساخته میشود ولی در قسمت شمالی دو خیابان سپهر و البرز ( که از انتها به هم وصل میشوند ) جزو گران قیمت ترین قسمتهای بلوار مرزداران هستند و کوچه ها و خیابان نیز کمی حال و هوای شهرک غرب را دارد و اکثر خانه ها نیز سعی شده لوکس باشند .
اگر از نظر شلوغی بخواهیم این خیابان ها را بررسی کنیم باید گفت به جز دو خیابان سپهر و البرز که کمی خلوت هستند سایر قسمتها شبیه هم هستند و نسبتا همه محله های آرامی هستند .

۳: امکانات رفاهی بلوار مرزداران :

در این بلوار شما تمامی نیاز های خود را خواهید یافت و در اکثر قسمتها و کوچه ها شاهد سوپر مارکت هستیم و میوه فروشی نیز به وفور یافت میشود ولی از نظر پارک و فضای سبز باید گفت نزدیکترین پارک بزرگ به بلوار مرزداران پارک نهج البلاغه است که البته دسترسی با آن بسیار راحت است و با خودرو فقط ۵ تا ۱۰ دقیقه فاصله دارد .
در خود بلوار اصلی مرزداران شاهد تعدادی داروخانه و درمانگاه و بانک نیز هستیم . مسجد اصلی بلوار که در خیابات ایثار قرار گرفته است . در کل امکانات رفاهی برای زندگی در بلوار مرزداران بسیار مناسب است .

۴ : مرزداران برای زندگی یا نه ؟!

با توجه به دسترسی بسیار عالی بلوار از لحاظ خودرویی و پیاده و اماکانات رفاهی بسیار خوب در این منطقه و از همه مهمتر ترافیک معقول منطقه در ساعات اوج ترافیک در تهران و همچنین نوع ساخت و ساز و خانه های خوبی که در حال ساختن است میتوان گفت یکی از بهترین مناطق غرب تهران همین بلوار مرزداران است .

۵ : خانه هایی برای مشکل پسندان

در چندین سال اخیر توجه ویژه ای به نوع ساختن آپارتمان ها در محدوده مرزداران شده و سازندگان سعی کرده اند تا نوع ساختمان ها و کیفیت آنها را بالا برده تا جوابگوی قشر مشکل پسند را بدهند . شاید یکی از دلایل عمده این امر حضور افرادی است که در محدوده های شمال تهران اجاره نشین بوده اند و با توجه به گران شدن مسکن به سمت این مناطق روی آورده اند و همین امر باعث شده تا خانه های این منطقه نیز پیشرفت چشمگیری نمایند .

سخن آخر :

اگر شما به دنبال منطقه ای آرام با دسترسی عالی و فرهنگی مناسب برای زندگی هستید  در انتخاب خود  در مرزداران شک نکنید و البته این فقط یک پیشنهاد است و سلایق متفاوت هستند و حتما افرادی هم هستند که از زندگی در این منطقه راضی نیستند . ولی بهترین چیزی که میتوان گفت این است . قبل از هر چیزی به محدوده مورد نظر بروید خودرو خود را پارک نمایید و پیاده ۱۰ دقیقه ای را در محله پیاده روی کنید همین کافی است تا تصمیم خود را نهایی کنید . ( در اینجا نیز میتوانید موقعیت بلوار را بخوانید )

 

بیشتر بخوانید

گرمدره را بیشتر بشناسید تا بهتر انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...