مرزداران تهران کجاست و بررسی محله مرزداران برای خرید خانه

مرزداران تهران کجاست

بلوار مرزداران یکی از محله های غرب تهران محسوب میشود که از غرب ابتدای آن به خیابان اشرفی اصفهانی و از شرق انتهای آن به اتوبان شیخ فضل الله نوری می رسد .
بلوار مرزداران را از جنوب خیابان جلال آل احمد و از شمال اتوبان حکیم در بر گرفته است و به نوعی این بلوار در میان ۴ خیابان اصلی غرب تهران قرار گرفته است .

۱ : دسترسی عالی بلوار مرزداران :

به جرات میتوان گفت یکی از بهترین محله های غرب تهران که در منطقه ۲ شهرداری تهران نیز قرار گرفته بلوار مرزداران است ! چرا که دسترسی آن به ۴ خیابان اصلی غرب تهران باعث شده تا شما به راحتی از محدوده خارج شده و به شریان اصلی شهر وصل شوید .
از سمت غرب میتوان به خیابان اشرفی اصفهانی متصل شد و از آنها به فلکه دوم صادقیه و یا به سمت باغ فیض و یا میدان پونک حرکت کرد . از جنوب با متصل شدن به خیابان جلال آل احمد به راحتی میتوان به سمت مرکز شهر و میدان فاطمی حرکت نمود و از شرق با اتصال به اتوبان شیخ فضل الله نوری به راحتی میتوان به سمت جنوب تهران و یا شمال تهران و اتوبان های همت و حکیم رفت و از شمال نیز با وصل شدن به اتوبان حکیم به راحتی میتوانید به سمت شرق و غرب تهران حرکت کنید .
مهمتر از همه عبور اتوبان یادگار امام از میانه بلوار مرزداران است و به راحتی میتوان داخل اتوبان یادگار امام جنوب و یا شمال شد .
نکته بسیار مهم در این دسترسی ها این است که در بیشتر ساعات روز بلوار مرزداران دارای بار ترافیکی خوبی است و شما برای رسیدن به شریان های اصلی که گفته شد زیاد در ترافیک نخواهید ماند . بنابراین میتوان گفت دسترسی این محله عالی است .
شما برای اینکه پیاده بخواهید در بلوار جایی بروید کافی است خود را کنار بلوار برسانید و از آنجا سواری ها و تاکسی های بلوار شما را به ابتدای بلوار خواهند برد . همچنین دو ایستگاه متروی خط ۶ نیز در بلوار مرزداران است که این خود یکی از محاسن عالی این منطقه است .

۲: محله های بلوار مرزداران :

در بلوار مرزداران از ابتدای بلوار ( ابتدای خیابان اشرفی ) تا انتهای آن شاهد محله های مختلفی هستیم که هم از لحاظ نوع خانه ها و هم میزان قیمت با هم تفاوت دارند . در گذشته نه چندان دور به قسمت ابتدایی و میانه بلوار شهرک ژاندارمری و به قسمت انتهایی آن شهرک آزمایش گفته میشد که البته هم اکنون نیز برای آدرس دهی از این عناوین استفاده میشود .
در ابتدای بلوار مرزداران خیابان های ناهید و اباالفضل معروف هستند که میتوان گفت جزو قسمتهای معمولی بلوار محسوب میشوند و خانه های ساخته شده نیز خانه های معمول هستند و قیمت ها نیز کمتر از سایر قسمتهاست .
در میانه بلوار خیابان ابراهیمی و لاله که همه جور خانه ای در آنها میتوان یافت و قیمتها نیز کمی بیشتر میشود البته به خیابان لاله و البته بیشتر قسمت شمالی اتوبان حکیم شهرک هما نیز گفته میشود .
در قسمت شرقی بلوار ولی اوضاع کمی متفاوت است در قسمت جنوبی بلوار مرزداران خیابان های سرسبز و اطاعتی جنوبی و ایثار و آریافر هستند که میتوان خانه ها و نوع محله را با قسمتهای ابراهیمی و لاله هم رده دانست و گاهی خانه هایی قابل توجه نیز ساخته میشود ولی در قسمت شمالی دو خیابان سپهر و البرز ( که از انتها به هم وصل میشوند ) جزو گران قیمت ترین قسمتهای بلوار مرزداران هستند و کوچه ها و خیابان نیز کمی حال و هوای شهرک غرب را دارد و اکثر خانه ها نیز سعی شده لوکس باشند .
اگر از نظر شلوغی بخواهیم این خیابان ها را بررسی کنیم باید گفت به جز دو خیابان سپهر و البرز که کمی خلوت هستند سایر قسمتها شبیه هم هستند و نسبتا همه محله های آرامی هستند .

۳: امکانات رفاهی بلوار مرزداران :

در این بلوار شما تمامی نیاز های خود را خواهید یافت و در اکثر قسمتها و کوچه ها شاهد سوپر مارکت هستیم و میوه فروشی نیز به وفور یافت میشود ولی از نظر پارک و فضای سبز باید گفت نزدیکترین پارک بزرگ به بلوار مرزداران پارک نهج البلاغه است که البته دسترسی با آن بسیار راحت است و با خودرو فقط ۵ تا ۱۰ دقیقه فاصله دارد .
در خود بلوار اصلی مرزداران شاهد تعدادی داروخانه و درمانگاه و بانک نیز هستیم . مسجد اصلی بلوار که در خیابات ایثار قرار گرفته است . در کل امکانات رفاهی برای زندگی در بلوار مرزداران بسیار مناسب است .

۴ : مرزداران برای زندگی یا نه ؟!

با توجه به دسترسی بسیار عالی بلوار از لحاظ خودرویی و پیاده و اماکانات رفاهی بسیار خوب در این منطقه و از همه مهمتر ترافیک معقول منطقه در ساعات اوج ترافیک در تهران و همچنین نوع ساخت و ساز و خانه های خوبی که در حال ساختن است میتوان گفت یکی از بهترین مناطق غرب تهران همین بلوار مرزداران است .

۵ : خانه هایی برای مشکل پسندان

در چندین سال اخیر توجه ویژه ای به نوع ساختن آپارتمان ها در محدوده مرزداران شده و سازندگان سعی کرده اند تا نوع ساختمان ها و کیفیت آنها را بالا برده تا جوابگوی قشر مشکل پسند را بدهند . شاید یکی از دلایل عمده این امر حضور افرادی است که در محدوده های شمال تهران اجاره نشین بوده اند و با توجه به گران شدن مسکن به سمت این مناطق روی آورده اند و همین امر باعث شده تا خانه های این منطقه نیز پیشرفت چشمگیری نمایند .

سخن آخر :

اگر شما به دنبال منطقه ای آرام با دسترسی عالی و فرهنگی مناسب برای زندگی هستید  در انتخاب خود  در مرزداران شک نکنید و البته این فقط یک پیشنهاد است و سلایق متفاوت هستند و حتما افرادی هم هستند که از زندگی در این منطقه راضی نیستند . ولی بهترین چیزی که میتوان گفت این است . قبل از هر چیزی به محدوده مورد نظر بروید خودرو خود را پارک نمایید و پیاده ۱۰ دقیقه ای را در محله پیاده روی کنید همین کافی است تا تصمیم خود را نهایی کنید . ( در اینجا نیز میتوانید موقعیت بلوار را بخوانید )

 

بیشتر بخوانید

گرمدره را بیشتر بشناسید تا بهتر انتخاب کنید

Share on telegram
تلگــرام
Share on whatsapp
واتس اپ
Share on twitter
توئیتر
Share on google
گوگل پلاس
Share on facebook
فیسبوک

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

©تمامی حقوق این سایت متعلق به کلیدک است / kelidak.com