معرفی کتاب نقد عکس اثر تری برت

کتابی که قصد معرفی آن را داریم نامش به فارسی نقد عکس ، درآمدی بر درک تصویر نوشته تری برت است . این کتاب به همت نشر مرکز به چاپ رسیده و باید گفت ترجمه ای بسیار عالی دارد و ترجمه آن را دو استاد ارجمند اسماعیل عباسی و کاوه میرعباسی بر عهده داشته اند .

کتاب نقد عکس را نمیتوان فقط کتابی در خصوص نقد دانست بلکه کتابی است که با خواندن آن عکاسی و عکس را بهتر و بیشتر درک خواهید کرد . اگر شما دانشجو و یا هنرجوی عکاسی هستید باید گفت این کتاب را حتما بخوانید و شاید بتوان گفت اگر این کتاب را نخوانده اید قسمتی از دنیای عکاسی را از کنارش گذشته اید .
در اینجا فهرست کتاب را برای شما قرار میدهیم تا با کتاب از این طریق بیشتر آشنا شوید :

فصل اول / درباره نقد هنر

تعریف نقد / منابع نقد / انواع نقد / پیشینه منتقد / چگونگی برخورد با نقد / روابط منتقد و هنرمند / نقد نقد / ارزش نقد

فصل دوم – توضیف عکس / فصل سوم – تفسیر عکس / فصل چهارم – انواع عکس / فصل پنجم – عکسها و زمینه ها * / فصل ششم – ارزبابی عکس / فصل هفتم – نظریه : آیا عکاسی هنر است ؟

* شاید بتوان مهمترین فصل این کتاب را فصل پنجم آن دانست چرا که در این فصل تری برت به زمینه های مختلف عکس میپردازد و در همین فصل است که انواع عکس را از لحاظ مختلف بررسی میکند .

سخن ناشر درباره کتاب نقد عکس :

عکاسی ایران از حیث قدمت شانه به شانه ی عکاسی جهان می ساید و گشایش رشته ی عکاسی در دانشگاهها نیز نوید پیشرفتهای بیشتر این رشته را می دهد. اما در میان کتابها و مقاله های مربوط به عکاسی که از استقبال علاقه مندان نیز برخوردار می شوند، سهم عمده از آن کتابهای فنی و کاربردی است و جای کتابهای نظری و تحلیلی خالی است. این کتاب در راستای رفع این کمبود فراهم آمده و نویسنده ی آن که استاد ممتاز این رشته است اصول تجزیه و تحلیل و نقد عکس را که در
دانشگاههای ما نیز از واحدهای درسی است به شیوه ای کارآمد میاموزد. مخاطب کتاب دانشجویان عکاسی هستند اما بی تردید همه ی عکاسان و علاقه مندان عکاسی و هنر آن را پرفایده خواهند یافت.

 

Share on telegram
تلگــرام
Share on whatsapp
واتس اپ
Share on twitter
توئیتر
Share on google
گوگل پلاس
Share on facebook
فیسبوک

نــظــر ها

mood_bad
  • هیچ دیدگاهی وجود ندارد.
  • chat
    یک نظر اضافه کنید