پارک های علم و فناوری را مجازی بازدید کنید

پارک های علم و فناوری چیست ؟
همیشه یکی از دغدغه های فارق التحصیلان دانشگاهی مسئله ورود به بازار کار و مخاطرات آن بوده است ، پارک علم وفناوری در حقیقت جایی است که انواع شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها میتوانند زیر نظر این پارک ها و دانشگاه فعالیت نمایند و از تجربه ها و علم و دانش آنها استفاده نمایند .

در حقیقت پارک های علم وفناوری توسط دولت ها بوسیله ایجاد زیرساخت ها بوجود می آیند تا بتوانند توان شرکت های جدید دانش بنیان را در جهت بقا بالا ببرند . و اصولا تاثیر مثبت بر روی رشد اقتصاد میگذارند .

در اینجا قسمتی از تعریف پارک علم و فناوری از ویکی پدیا را بخوانید :

 ” پارک علم وفناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود وهدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق وارتقاء فرهنگ نوآوری وافزایش توان رقابت در میان شرکت‌ها ومؤسساتی است که متکی بر علم ودانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند. برای دستیابی به این هدف، یک پارک علمی با ایجاد انگیزش ومدیریت جریان دانش وفناوری در میان دانشگاه‌ها، مراکز پژوهش وتوسعه، شرکت‌های خصوصی و بازار، ایجاد و رشد شرکت‌های متکی بر نوآوری را از طریق مراکز رشد و فرایندهای زایشی تسهیل می‌نماید. پارکهای علمی همچنین خدماتی با ارزش افزودهٔ بالا و فضاهای کاری و تأسیسات مناسب و کیفی به مؤسسات مستقر در پارک ارائه می‌نمایند “

هم اکنون در بیشتر استان های کشور شاهد وجود پارک علم و فناوری هستیم و همه در حال فعالیت هستند .
یکی از کارهای بسیار خوبی که در خصوص پارک های علم و فناوری انجام شده است تهیه عکس ۳۶۰ درجه و ساختن تور مجازی پارک های علم و فناوری تمام استانهای کشور است .
همین امر باعث شده تا مخاطبان بتوانند محیط پارکهای علم فناوری را به صورت مجازی بازدید کنند و قسمتهای گوناگون آنها را ببیند . تمامی تور مجازی پارک های علم و فناوری در سامانه اینترنتی به نام ” شعف ” ( شبکه علم و فناوری ) قرار گرفته اند و کاربران میتوانند از آنها بازدید مجازی داشته باشند .

همچنین ببین برو به عنوان بانک تور مجازی تمامی تور مجازی پارک های علم و فناوری را به صورت مجزا برای مخاطبان خود قرار داده است که با جستجوی نام پارک علم و فناوری هر استان میتوانید آنها را مشاهده نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...