کسب درآمد از ساختن تور مجازی و عکاسی 360

کسب در آمد یکی از مسائلی است که بیشتر ما برای گذران زندگی به دنبال آن هستیم و این کار را از راه های گوناگون انجام میدهیم . یکی از راه های کسب درآمد میتواند عکاسی و ساختن تور مجازی باشد .
عکاسی از جمله مشاغلی است که میتوان از طریق شاخه های مختلف آن به کسب درآمد پرداخت ، مانند عکاسی پرتره و عکاسی از مراسم ها و جشن ها و عکاسی عروس یا عکاسی صنعتی و تبلیغاتی و یا عکاسی خبری . ولی این روزها شاخه ای از عکاسی وجود دارد که میتواند برای کسب درآمد بسیار مناسب باشد و آن هم عکاسی 360 درجه و ساختن تور مجازی است !

تور مجازی چیست :

تور مجازی به زبان ساده دیدن مکانها به صورت مجازی است که میتواند هر مکانی را شامل شود مانند دیدن مجازی یک موزه یا دیدن مجازی یک هتل و یا دیدن مجازی یک کارخانه و یا دیدن مجازی یک ملک یا ساختمان . ( بخوانید : شرح کامل پروژه تور مجازی )
برای درست کردن تور مجازی باید از مکان مورد نظر و قستهای مختلف آن عکس 360 درجه تهیه نمود و پس از آن عکس ها را تبدیل به تور مجازی تو در تو نمود و به صورت آنلاین و یا آفلاین از آن استفاده کرد .

چگونه عکس 360 درجه تهیه کنیم :

برای عکاسی 360 درجه 2 روش وجود دارد ، اول تهیه عکس های 360 درجه بوسیله دوربین حرفه ای dslr و دیگری عکاسی توسط دوربین های 360 درجه . هر کدام از این روشها میتواند برای اهداف مختلف مناسب باشد ولی در کل عکاسی به صورت حرفه ای و با دوربین dslr برای مکانهایی که دارای زیبایی خاصی هستند و برای مقاصد تجاری و تبلیغاتی مناسب تر است و بهتر است برای مکانهایی که قرار است تور مجازی آنها ماندگار باشد و برای اهداف تبلیغاتی نیز مورد استفاده قرار گیرد از این نوع عکاسی استفاده شود مانند تور مجازی موزه ها و یا تور مجازی هتل ها .
از دوربین های 360 درجه میتوان برای ساختن تور مجازی هایی استفاده نمود که بیشتر هدف نشان دادن کلیت مکان است و یا عمر تورمجازی زیاد نیست مانند تور مجازی املاک البته باید گفت که بعضی از دوربین های 360 از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و میتوان از آنها برای اهداف تبلیغاتی نیز استفاده نمود ولی قیمت بالایی دارند .
برای عکاسی با دوربین های 360 درجه شما نیازمند آموزش خاصی نخواهید بود کار با آنها راحت است ولی برای عکاسی حرفه ای با دوربین dslr میتوانید از آموزش عکاسی 360 بوسیله دوربین dslr  استفاده نمایید .

چگونه میتوان تور مجازی ساخت :

مهمترین قسمت در ساختن تور مجازی قسمت عکاسی و کیفیت عکسهاست ! بسیاری از افراد هستند که فکر میکنند کیفیت یک تور مجازی به نرم افزاری است که در ساختن آن استفاده شده است ! در صورتی که اگر شما عکسهای بی کیفیت داشته باشید عملا تور مجازی شما با بهترین نرم افزارها نیز به درد نخواهد خورد .
پس از مرحله عکاسی شما با توجه به اهداف خود و یا کارفرمای خود میتوانید از نرم افزارهای مختلف برای ساختن تور مجازی خود استفاده نمایید .
نرم افزار کی آر پانو : این برنامه ساختن تور مجازی یکی از برنامه هایی است که برپایه کدنویسی تور مجازی را میسازد و امکانات بسیار خوبی برای تور مجازی دارد مانند داشتن منوی صحنه ها و دگمه های کنترلی به همراه دگمه عینک vr . مهمترین ویژگی این برنامه سرعت بسیار بالای آن در زمان لود شدن است و بدون هیچگونه مشکلی در کامپیوتر ، لپ تاپ ، تبلت و گوشی های اندروید و ios  اجرا میشود . همچنین با کدنویسی میتوان پلاگین های مختلف برای آن ساخت و میتوان گفت برنامه ای ساده ولی حرفه ای است که برای استفاده از تمامی امکانات آن باید دانش کد نویسی داشته باشید ، این برنامه را میتوان بهترین برنامه باری ساختن تور مجازی برای املاک دانست . ( آموزش برنامه کی آر پانو )
نرم افزار ایزی پانو : شاید یکی از قدیمی ها و حرفه ای ها در زمینه ساختن تور مجازی این برنامه باشد . ایزی پانو هم در زمینه چسباندن عکسها و هم ساختن تور مجازی بسیار خوب عمل میکند و فضای برنامه تصویری است و نیاز به کدنویسی ندارد . شما به راحتی در ایزی پانو میتوانید دگمه ها و صفحات خود را طراحی نمایید و تور مجازی با گرافیک خاص بسازید . ( آموزش برنامه ایزی پانو )
نرم افزار 3dvista : این نرم افزار هم مانند ایزی پانو فضایی گرافیکی دارد و میتوان با تنظیمات مختلف تور مجازی حرفه ای با آن ساخت از جمله امکانات 3dvista امکان لینک دادن نماها به هم ، امکان قرار دادن موسیقی روی کل تور مجازی و هر نما به صورت تکی ، امکان قرار دادن لوگو در کف تور مجازی برای مخفی کردن سه پایه و امکان ادیت رنگ و نور عکسها داخل خود برنامه است البته تمامی این امکانات را ایزی پانو هم داراست . برنامه جانبی چسباندن عکسها به هم در تری دی ویستا بسیار قدرتمند بوده و قادر است  عکسهایی با خطای کم را به خوبی به هم بچسباند . نکته منفی برای این برنامه سرعت لود کم آن و خروجی پر حجم آن است ، به طور مثال اگر یک تور مجازی با کی آر پانو با 20 نما حدود 50 مگابایت شود با 3dvista احتمالا حدود 250 مگابایت خواهد شد ! بنابراین شاید برای استفاده های تکی مناسب است .
نرم افزار پانوتور پرو : این برنامه نیز بسیار برنامه خوب و پر امکاناتی است و مانند ایزی پانو و تری دی ویستا امکانات زیادی دارد و اشکال این برنامه نیز حجم خروجی زیاد آن است و البته کمی کار کردن با آن راحت نیست ولی برای ساختن یک تور مجازی با امکانات فراوان یکی از بهترین هاست .

چطور با آموختن تور مجازی کسب در آمد کنم ؟

اول اینکه برای آموختن ساختن تور مجازی نیازی نیست تا شما عکاسی را به صورت حرفه ای یاد بگیرید و با دوره های آموزش عکاسی 360 و آموختن نرم افزارها میتوانید با کمی تمرین تور مجازی حرفه ای بسازید .
پس از اینکه در ساختن تور مجازی مهارت پیدا کردید کافی است به سراغ مشاغلی همچون هتل ها یا سالن های مجالس و یا هر شغلی که نیازمند دیده شدن است بروید و برای انها تور مجازی بسازید . نکته ای که وجود دارد این است که اگر شما بتوانید عکسهای با کیفیت بگیرید میتوانید به راحتی با داشتن روابط عمومی قوی اقدام به بازاریابی کرده و یا توجه به نیاز بازار و نو بودن تبلیغات از این طریق به راحتی میتوانید برای خود کسب در آمد کنید .

مراحل تهیه عکسها و تور مجازی از بازاریابی تا تسویه :

1: قبل از هر چیزی عکاسی 360 و کار با نرم افزارها را به خوبی آموزش ببینید و تمرین کنید ( برای این کار یک هفته کا فی است ) .
2: یک یا چند نمونه کار برای خود درست کنید ، میتوانید برای کارهای اول برای دوستان و آشنایان تور مجازی بسازید ولی یادتان باشد رایگان کار نکنید ! این منبع درآمد شماست . برای کارهای اول و برای داشتن نمونه میشود ارزان بود .
3: پس از داشتن نمونه های قوی یک صنف را مشخص کنید و نمونه کارهای خودتان را برای آنها ارسال کنید به طور مثال کارخانه ها ، میتوانید به سراغ کارخانه ها بروید تا مراحل تولیدشان را تورمجازی کنید .
4: پس از مراحل اولیه حتما قرارداد ببندید و تعداد نماها و امکاناتی که کارفرما میخواهد را مشخص کنید و قبل از شروع عکاسی حتما پیش پرداخت بگیرید .
5: در صورت امکان یک روز قبل از عکاسی به محل رفته و موقعیت دوربین و تمام شرایط را بررسی کنید ، گاهی مسائلی هست که باید از قبل آماده باشد مثلا اینکه محیط تمیز و مرتب باشد و موارد این چنینی . مخصوصا اگر برای عکاسی از دوربین dslr  استفاده میکنید حتما قبل از عکاسی محل و شرایط را برسی نمایید .
6 : پس از عکاسی با توجه به قرارداد و امکانات مورد نیاز کارفرما با یکی از برنامه ها تور مجازی را ساخته و پس از تایید کارفرما و پس از تسویه حساب کامل تور مجازی را تحویل دهید .

درآمد عکاسی 360 و تور مجازی چقدر است :

در هر کاری مقدار درآمد میتواند به مقدار مهارت شما و کیفیت کار شما و همچنین ابزار شما متغییر باشد . مثلا عکاسی با دوربین dslr  به جهت زحمت بیشتر برای ساختن تور مجازی و البته کیفیت بسیار بالاتر گران تر است و عکاسی با دوربین 360 ارزان تر . بنابراین شاید کار با دوربین 360 راحت باشد ولی درآمد آن نیز کمتر خواهد شد و برای جبران باید تعداد کارتان بیشتر شود . به طور معمول اگر شما بتوانید در ماه دو تا 3 پروژه تور مجازی با تعداد 15 نما کار کنید شاید بتوانید درآمدی بین 3 تا 4 میلیون را برای آن در نظر بگیرید و با توجه به تعداد بسیار مبلغ مناسبی است . که این مبلغ میتواند با توجه به نوع عکاسی و امکانات تور مجازی و تعداد پروژه ها کمتر و یا بیشتر شود .

انتشار یافته: 2
  1. […] خود و یا مشاور املاک خود انجام میدهید و یا میخواهید ساختن تور مجازی را شروع کنید […]

  2. […] از زمینه های عکاسی صنعتی میتواند در حوزه ساختن تور مجازی باشد . بسیاری از کارخانه ها و شرکتها هستند که نیازمند […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • دیدگاه شما میتواند به سایر کاربران کلیدک کمک کند . کامل و دقیق بنویسید .
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • تمامی دیدگاه ها صرفا نظر کاربران میباشد و کلیدک هیچ گونه دخل و تصرف و یا موضع خاصی ندارد .
  • با ارسال دیدگاه قوانین و مقررات کلیدک را می پذیرید و مسئولیت دیدگاه خود را بر عهده میگیرید .
قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...