گرمدره را بیشتر بشناسید تا بهتر انتخاب کنید

شهر گرمدره در حدود ۲۵ کیلومتری غرب تهران قرار گرفته و از نظر اراضی استانی جزو استان البرز محسوب میشود . یکی از معروفترین مکان هایی که در گرمدره قرار گرفته مجموعه آبی معروف دهکده آبی پارس است . در این مطلب قصد نداریم بگوییم این شهر چقدر وسعت دارد و چقدر جمعیت دارد بلکه میخواهیم از نگاه یک شهروند به شهر نگاه کنیم تا با خواندن این مطلب شما بیشتر شهر را شناخته و اگر قصد خرید خانه و آپارتمان را در شهر گرمدره دارید بتوانید تصمیم درستی بگیرید .

برای ورود به شهر گرمدره اگر از سمت تهران بخواهید وارد شهر شوید از ۳ راه میتوانید استفاده کنید ، اول اتوبان همت که اگر آن را تا انتها بیایید وارد خیابان اردستانی شده و از انجا وارد اتوباه همدانی شده و از دو طریق اتوبان کرج و یا جاده مخصوص به گرمدره خواهید رسید .  دوم از طریق اتوبان تهران کرج و سوم از طریق جاده مخصوص کرج و اگر از سمت کرج بخواهید به شهر گرمدره بیایید از دو طریق اتوبان تهران و جاده مخصوص قابل دسترس است . همچین میتوان از مترو از طریق ایستگاه گرمدره و اتمسفر برای رسیدن به شهر استفده نمود .
چیزی که باید گفت این است که شما از هر طریقی که بخواهید وارد شهر شوید در ابتدا باید وارد گرمدره بالا ( حد فاصل بین اتوبان تهران کرج و جاده مخصوص ) شوید و سپس از طریق خیابان شهرداری ( آزدگان سابق ) و زیر گذر میتوانید وارد گرمدره پایین و بلوار امیرکبیر ( امیرآباد قدیم ) شوید .
در کل گرمدره بالا دو خیابان اصلی به نامهای خیابان شهرداری و خیابان شهدا دارد و دیگر خیابانها و کوچه ها در ارتباط با این دو خیابان اصلی هستند . در گرمدره بالا ساختمان شهرداری ، اداره پست گرمدره ، کلانتری گرمدره و خانه بهداشت قرار گرفته است . از جمله بانکهایی که در گرمدره بالا شعبه دارند میتوان به بانک ملی ، انصار و سپه اشاره نمود . همچنین یک باشگاه ورزشی نیز در گرمره بالا قرار گرفته است . باید گفت در سالهای اخیر و با توجه به ساخت و سازهای انجام گرفته در گرمدره بالا ، حالت بومی آن در حال تغییر است و پیشرفت چشمگیری داشته است . یکی از نقاط قوت و مهم در خصوص گرمدره بالا و شاید خرید آپارتمان در آن است این است که دسترسی شما به هر ۳ اتوبان تهران کرج ، همت و مخصوص بسیار آسان است و خیلی سریع به آنها خواهید رسید و میتوانید به سمت تهران یا کرج بروید و این در حالی است که برای رسیدن به گرمدره بالا و دسترسی به اتوبان تهران از گرمدره پایین حداقل ۱۰ دقیقه زمان نیاز است .

به گرمدره پایین که بیایید کمی بیشتر شبیه شهرسازی نوین است و آن هم به خاطر وجود شهرک شاهد در گرمدره پایین است . گرمدره پایین خود شامل محله های سعادتیه ، امیرآباد ، ناصریه ، شاهد و کوهک میشود که بیشتر آپارتمان سازی ها در قسمت زمینهای شاهد است . از امکانات رفاهی گرمدره پایین میتوان به وجود مغازه های بسیار در زمینه های گوناگون اشاره کرد و وجود فروشگاه رفاه که میتواند نیاز خانواده ها را برطرف کند . همچنین داروخانه بزرگ و مرکزی و ساختمان پزشکان گرمدره نیز در این قسمت قرار گرفته است . همچنین انواع نانوایی نیز در سرتاسر گرمدره به چشم میخورد که بسیار مفید است .

در کل گرمدره شهر بسیار بزرگی نیست و شاید بتوان در ۱۰ دقیقه از شمال تا جنوب آن را پیاده طی نمود و شاید بتوان کل گرمدره را در ۳۰ دقیقه پیاده گشت . ولی از لحاظ امکانات شهری برای زندگی بسیار مناسب است و مهمترین ویژگی آن نزدیکی آن به تهران و کرج است . یکی از معایب بزرگ شهر عدم وجود یک مرکز درمانی مجهز مانند بیمارستان در شهر است و نکته منفی دیگر عبور و مرور کامیونها از داخل بلوار اصلی گرمدره پایین است که باعث شده هم سطح خیابان خیلی سریع خراب شود و هم هوای شهر از نظر آلودگی چیزی کم از تهران نداشته باشد ( البته در زمانهای هوای پاک بهتر از تهران است ) .

آب و هوای گرمدره خیلی با آب و هوای تهران تفاوتی ندارد ولی به دلیل کوهپایه ای بودن شهر در فصل بهار و تابستان در طول شب بسیار خنک است و گاهی شبها با باز گذاشتن پنجره نیاز به کولر نخواهید داشت . در زمستان نیز شاید ۲ تا ۳ درجه سردتر از تهران باشد ولی در کل خیلی به هم نزدیک هستند .

گرمدره را میتوان یکی از نزدیکترین شهرها به تهران برای زندگی و خانه دار شدن دانست چرا که قیمت آپارتمان ها تقریبا نصف خانه های منطقه ۲۲ تهران است و آپارتمانهای خوبی در آن ساخته شده . البته گاهی قیمت خان ها بستگی به نوع ساختمان هم دارد گاهی در یک کوچه آپارتمانی گران تر از دیگری است چرا که مواد و مصالح مرغوبتری استفاده شده است . گرمدره همچنین مکان مناسبی برای سرمایه گذاری در بخش مسکن محسوب میشود چرا که شهر در حال پیشرفت است و هنوز راه درازی را در پیش دارد بنابراین خرید آپارتمان آن هم به صورت پیش خرید شاید بتواند سرمایه گذاری مناسب و زود بازده باشد .

جمعیت و ساکنین گرمدره اکنون متشکل از ۳ گروه افراد است گروه اول بومی هایی که در خانه های ویلایی خود و یا آپارتمانها زندگی میکنند و از گذشته در گرمدره بوده اند که بسیار مردمانی خون گرم مبادی آداب و با فرهنگ هستند  ، دوم خانواده هایی که از تهران به گرمدره آمده اند که بیشتر در شهرک شاهد متمرکز شده اند و سوم خانواده های افغان که به جهت وجود ساخت و ساز و کار در این شهر کلا در اینجا ساکن شده و خانواده تشکیل داده اند که البته تعدادشان زیاد نیست .

کسب و کار در گرمدره

در گرمدره عده ای که بومی و قدیمی شهر هستند از گذشته مغازه های خود را دارند مانند لبنیاتی ، سوپر مارکت ، لوازم ساختمانی و تعمیرگاه و تعدادی هم فروشگاه پوشاک که در بلوار اصلی گرمدره پایین هستند و افرادی هم اقدام به بازکردن مغازه های آرایشگاه مردانه و زنانه و انواع فست فود کرده اند و باید گفت با توجه به پیشرفت شهر میتوان در این شهر انواع شغل های خدماتی و مغازه را بازگشایی نمود و در آن مشغول به کار شد . البته در زمینه پوشاک زیاد نمیتوان حساب باز کرد چرا که به جهت نزدیکی شهر به تهران و کرج بیشتر افراد نیاز خود در این زمینه را از آنجا برطرف میکنند مگر اینکه بخواهید کاری خاص انجام دهید . ولی شغل های خدماتی و شغل هایی که به ساخت و ساز و ساختمان ارتباط دارد میتواند بسیار رونق داشته باشد چرا که در این زمینه شهر در حال پیشرفت است و نیازمند اینگونه مشاغل .

یک دیدگاه برای “گرمدره را بیشتر بشناسید تا بهتر انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...